אם היו אומרים לך שאפשר לחזות את עתידך, אם היו אומרים לך שאפשר לנתח את נסיבות עברך ומתוך זה להגיע למציאות טובה יותר, אם היו אומרים לך שתנועות הכוכבים ומיקומם הם הסיבה לתופעות טבע הרסניות, זכייה בלוטו, בריאות רופפת, תקלות טכניות בבית, קבלת ירושה בהפתעה, שמחה במשפחה…
אם היו אומרים לך את כל זה, מה היית חושב?
מדובר על אסטרולוגיה, תורה הנובעת ממדע האסטרונומיה, תורה שאכן חוזה עתידות (לאדם, לחברה, לכלכלה, לעולם). תורה אשר השתרשה לה בבבל (העתיקה) והתפרשה ברחבי העולם.
הנחת היסוד באסטרולוגיה היא שגרמי השמים גורמים להקניית אופי האדם ודרך התנהלותו בעולם.
לשמחתנו, האסטרולוגיה איננה פטליסטית (איננה מניחה כי גורלו של אדם איננו בר שינוי), אי לכך האסטרולוגיה אכן משנה חיים…
מטרת מאמר זה להמחיש כיצד האסטרולוגיה משנה חיים, בלי לשנות דברים שאי אפשר לשנות. מה הכוונה במשפט הפסיכומטרי הנזכר לעיל?
האסטרולוגיה, בניגוד לז’אנרים ניו אייג’ים אחרים, אינה מתיימרת לשנות את המציאות, להיפך, האסטרולוגיה מביטה לחיים ב”לבן של העיניים” (כמשפטו המפורסם של אהוד ברק). האסטרולוגיה טוענת שאכן יש ימים מורכבים יותר להוולד, ושאכן יש מצבים מסוכנים יותר לאדם, מאחרים (זוויות כוכבים), אך שעדיין על אף המציאות היותר מורכבת לפרט יחיד, זה בר קיימא בהחלט שהוא יחיה חיי אושר ותקווה.

למשל, אסטרולוג יכול לבחון מפה ולראות שהאדם שמולד נולד בשעה בה ונוס הייתה בזוית פחות חיובית מול אורנוס. אותו האדם שמגיע לייעוץ, גם מבלי שלקח קורס אחד באסטרולוגיה, יודע שאכן יש לו קושי בתקשורת בין אישית לגבי רגשות. הוא הרי חיי את חייו, מודע לקשיים שלו וזוכר את כל הפעמים בהם חזר פגוע, תוהה, אבוד לאחר ניסיונות תקשורת בין אישית, לא מוצלחים.
האסטרולוגיה לא מרימה ידיים לגבי אותו האדם, להיפך, היא מתייחסת ברצינות לעובדת לידתו ביום מסוים ובשעה מסוימת, מבינה ששעת הלידה והיום יצרו מציאות מסוימת, אך ממנפת את העובדה הזו, לחיים אחרים.
בסיטואציה כזו, אסטרולוג טוב, לאחר הניתוח, בעת השיחה והייעוץ, יציג בפני האדם שהגיע לייעוץ את האפשרות לניהול מערכות יחסים בכלל ובפרט תקשורת בין אישית הקשורה לרגש, מתוך מודעות, סבלנות, עדינות וזהירות.

אותו אסטרולוג לא יסקול חלילה את האדם, על כל ה”כשלונות” שלו בתחום, אלא להיפך, באהבה ובעדינות ינווט אותו לקראת מציאות שונה, מתוך ידיעה שעל אף קשיים שכאלה, אפשר מתוך מודעות להתנהל אחרת ולהגיע לתוצאות אחרות.