איזון גוף ונפש – טיפול אצל איריס אלון שיטת טיפול זו מאחדת ומגשרת בין הטיפול הנפשי, הנעשה בשיחה, לבין הטיפול הפיזי .
במקרים רבים מצב פיזי בעייתי של הגוף מקורו בחסימות רגשיות .
אירועים, חוויות, תחושות, רגשות ומחשבות שכל אדם חווה במהלך חייו מהווים גורם רב השפעה על המשך ההתנהלות הרגשית והפיזית, כאשר מדובר באירועים שליליים עשויות להיווצר חסימות גופניות ואנרגטיות שמתורגמות בפאן הפיזי לכאבים ומחלות.

הטיפול מכיל את השלבים הבאים:
א. אבחון ע”י טכניקות מגוונות הכוללות שיחה, קלפים אסוציאטיביים (הגורמים גירויים, תגובות, העלאת זיכרונות
והצפת רגשות מן התת-מודע), תמציות פרחי באך וכלים נוספים.
ב. טיפול בעזרת מגוון רחב של כלים ושיטות טיפול המותאמות באופן אינדיבידואלי לכל מטופל, בהתאם
לנושא העולה בפגישה ולתהליך כולו.
גישת הפסיכולוגיה ההומניסטית- וגישת טיפול גופנית ביו-דינמית. בכך משלב בעצם טיפול גוף נפש גם את הרובד הנפשי של האדם וגם את הסימפטומים הגופניים שמביאים לידיי ביטוי את הקושי שלנו.
עקרונות הגישה ההומניסטית- שמים את מירב המשקל על החוויה הסובייקטיבית של האדם בעולם. ע”פ גישה זו האדם הוא טוב בבסיסו, אדון לגורלו, שואף לצמיחה ומימוש עצמי, האדם הוא אקטיבי וניתן לשינוי.
עקרונות הפסיכותרפיה הגופנית מתבססים על ההבנה ש”רגשות מודחקים מתהווים למתח שרירי בגוף”! (וויליאם רייך, אבי הפסיכותרפיה). אכן כך הדבר- הגוף שלנו זוכר את כל חוויות החיים שלנו, גם הטובות וגם הטראומתיות אפילו כשאלה מודחקות.
התהליך הטיפולי בפסיכותרפיה גופנית מאפשר לנו להתחבר לתכנים האלה, השמורים בוף ומקודדים בתאים ואף לשחרר את האנרגיה הכלואה במערכת . כך בעצם אנחנו הופכים אותם לחופשיים יותר, בטוחים יותר ומודעים יותר. הפסיכותרפיה הגופנית מאמינה בכוח החיים המרפא, במגע אנושי ,בהומניות בטיפול ובחיים בתור בסיס לריפוי וצמיחה הטיפול הוא הזדמנות אמיתית לתהליך למידה והתפתחות אישית מתוך הבנה של דפוסי החשיבה שלנו והביטוי שלהם ברמת הגוף והנפש.
היכולת לראות בבהירות את המקומות שעוצרים אותנו מלהתממש ולשנות אותם מזמינה לחיינו צמיחה, הנאה, בטחון עצמי וחוויה של הגשמה עצמית היכולת להבין על מה החולי שלי מעיד ואיזה מסר רגשי עומד מאחורי השינויים שקורים לי ברמת הגוף- היא הזדמנות אדירה לשינוי ולהעצמה עצמית בחיים.